Wydawnictwa

Z Warszawy do Warszawy. Zapiski cichociemnego

Dostępność
Wysyłka w
24 godziny
Cena: 49,90 zł
Cena netto: 47,52 zł
szt.

Z Warszawy do Warszawy. Zapiski cichociemnego

Dzieje wojen to nie tylko marszałkowie i generałowie, z natury rzeczy piszący o działaniach z szerokiej perspektywy. Dla zrozumienia tego, co rzeczywiście się stało, równie cenne są wspomnienia oficerów niższych rangą, których spojrzenie na wojnę i historię jest nieco inne. Stąd w serii „Żołnierze” wspomnienia, zapiski i dziennik cichociemnego, mjr. dypl. Teodora Cetysa. Oprócz niewątpliwej wartości historycznej – uważny czytelnik znajdzie tu np. ciekawe charakterystyki oficerów kursantów Wyższej Szkoły Wojennej z 1941 r. – są one czymś więcej niż tylko zbiorem faktów i zdarzeń. Kryje się za nimi żywy człowiek, „pistolet” – jak dawniej nazywano odważnych i nie bojących się brać na swoje barki odpowiedzialności żołnierzy; a jednocześnie normalny mężczyzna, szarpany emocjami i czasami strachem – o bliskich, o swoich podwładnych, o swoje umiejętności… Wartością samą w sobie są fragmenty dziennika prowadzonego przez Autora we Francji i w Anglii – niezwykle interesujący obraz młodych, trzydziestokilkuletnich, a przecież już dojrzałych w walce oficerów PSZ.

Wspomnienia Teodora Cetysa to nie wszystko, co znajdzie Czytelnik na kartach tej książki. Zostały one bowiem opracowane w dwóch aspektach.
Pierwszy, stricte naukowy opis kariery wojskowej mjr. dypl. Cetysa przygotował płk dr. hab. Juliusz S. Tym. Drugi, to spojrzenie syna – Marka Ostrowskiego, na swego ojca. Oba te podejścia pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć zarówno samego Teodora Cetysa: oficera, cichociemnego, łagiernika, inżyniera, jak i czasy, w których przyszło mu żyć i walczyć.

Informacje dodatkowe

Autor Teodor Cetys
ISBN 978-83-63374-30-3
Format 165x235 mm
Ilość stron 216
Oprawa twarda

Opinie o produkcie (0)

Promocje

Syrena Syrena 49,90 zł 79,90 zł


Victory Air Displays Victory Air Displays 35,00 zł 45,00 zł


Klęska gauleitera Klęska gauleitera 32,00 zł 39,90 zł

Piotr Drzewiecki Piotr Drzewiecki 39,00 zł 49,00 zł

Poczet Żołnierzy Wyklętych Poczet Żołnierzy Wyklętych 32,00 zł 39,90 zł

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
Sklep jest w trybie podglądu

2011 © Historyczna.com.pl

Sklep internetowy od home.pl