Wydawnictwa

Wojsko Polskie w służbie Napoleona. Legiony Polskie we Włoszech. Legia Naddunajska. Legia Polsko-Włoska. Legia Północna.

Dostępność
Wysyłka w
24 godziny
Cena: 195,00 zł
Cena netto: 185,71 zł
szt.

Wojsko Polskie w służbie Napoleona. Legiony Polskie we Włoszech. Legia Naddunajska. Legia Polsko-Włoska. Legia Północna.

W ramach serii: Wojsko Polskie w służbie Napoleona ukazał się album poświęcony Legionom Polskim we Włoszech 1797-1807. Tom ten jest ostatnim z tej serii (wcześniej ukazały się albumy: Legia i Lansjerzy Nadwiślańscy oraz polskie formacje w Gwardii Napoleona), poświęconej polskim wojskom będącym na żołdzie francuskim.

Autor tekstu, historyk Andrzej Dusiewicz, przedstawia dzieje Legionów Polskich walczących we Włoszech pod wodzą generała Henryka Dąbrowskiego. Ponadto zaznajamia czytelnika z historią polskich formacji wywodzących się z Legionów: Legią Naddunajską, Legią Polsko-Włoską i Legią Północną. W rozdziale Barwa i broń omawia szczegółowo umundurowanie i uzbrojenie poszczególnych Legii, jak również taktykę walki poszczególnych rodzajów broni w owym czasie. W tekście zamieszczone są trzy mapy pokazujące tereny walk polskich oddziałów na półwyspie Apenińskim, nad Dunajem i na San Domingo.

Autorem barwnych ilustracji jest malarz Ryszard Morawski, który na 116 tablicach ukazuje nam rodzaje umundurowania, wyposażenia i uzbrojenia piechoty, jazdy i artylerii Legionów Polskich oraz pozostałych Legii. Wykorzystał do tego m.in. dwa dotąd nieznane zespoły źródeł ikonograficznych: ze zbiorów prywatnych we Włoszech i z zasobów New York Public Library z Nowego Jorku.

Każda tablica posiada opis po polsku, francusku, angielsku i włosku. W części końcowej tomu znajduje się bogata bibliografia, indeks nazwisk i obszerne streszczenia w j. francuskim, angielskim i włoskim. Oprawa graficzna w postaci 42 inicjałów i przerywników nawiązujących do treści poszczególnych rozdziałów i specjalnie zaprojektowana wyklejka są autorstwa Andrzeja Rekść-Raubo.

Tablic kolorowych 116, map 3, podpisy pod ilustracjami i streszczenia w j. francuskim, angielskim i włoskim.

Informacje dodatkowe

Autor Ryszard Morawski, Andrzej Dusiewicz
ISBN 978-83-61229-04-9
Format 340x240 mm
Ilość stron 360
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Wojsko Księstwa Warszawskiego . Artyleria, inżynierowie, saperzy. Wojsko Księstwa Warszawskiego . Artyleria, inżynierowie, saperzy.

W prezentowanym albumie po raz pierwszy została tak obszernie omówiona i pokazana artyleria konna, piesza, pułkowa i wałowa, tabory, inżynierowie, saperzy i pontonierzy. Kolorowe tablice przedstawiają nie tylko umundurowanie tych technicznych wojsk, ale również liczny sprzęt artyleryjski i saperski.

Cena: 150,00 zł

Wojsko Księstwa Warszawskiego. Piechota, gwardie narodowe, weterani. Tom 1-2 Wojsko Księstwa Warszawskiego. Piechota, gwardie narodowe, weterani. Tom 1-2

W ramach serii: Wojsko Księstwa Warszawskiego ukazał się długo oczekiwany album dotyczący piechoty, gwardii narodowych i weteranów. Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie historii wszystkich pułków piechoty Księstwa Warszawskiego...

Cena: 370,00 zł

Wojsko Księstwa Warszawskiego. Ułani, gwardie honorowe, pospolite ruszenie, żandarmeria konna. Tom I-II Wojsko Księstwa Warszawskiego. Ułani, gwardie honorowe, pospolite ruszenie, żandarmeria konna. Tom I-II

Kolejny album serii Wojsko Księstwa Warszawskiego dotyczy ułanów. Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie historii wszystkich pułków ułańskich Księstwa Warszawskiego. Malarz Ryszard Morawski jest autorem kolorowych plansz, zaś tekst napisał Adam Paczuski, muzealnik, znawca ikonografii epoki napoleońskiej.

Cena: 350,00 zł

Wojsko Polskie w służbie Napoleona. Gwardia: szwoleżerowie, Tatarzy, eklererzy, grenadierzy. Wojsko Polskie w służbie Napoleona. Gwardia: szwoleżerowie, Tatarzy, eklererzy, grenadierzy.

Prezentowany tom przybliża nam polskie formacje należące do Gwardii Napoleona. Został wydany w dwusetną rocznicę (1808-2008) słynnej szarży 3. szwadronu pułku szwoleżerów pod Somosierrą. Znaczna część tekstu i kolorowych tablic dotyczy właśnie szwoleżerów, ich szlaków bojowych w Hiszpanii, Austrii, Rosji, Niemczech i Francji.

Cena: 180,00 zł

Wojsko Księstwa Warszawskiego. Generałowie, adiutanci, sztaby Wojsko Księstwa Warszawskiego. Generałowie, adiutanci, sztaby

W ramach serii wydawniczej Wojsko Księstwa Warszawskiego Wydawnictwo Karabela przekazuje czytelnikowi kolejny, czwarty już tytuł (dotychczas ukazały się tomy Artyleria, Ułani, Piechota). Jest to nowe, kompleksowe opracowanie tematu zwierzchnictwa nad armią Księstwa Warszawskiego...

Cena: 200,00 zł

Ordery napoleońskie Ordery napoleońskie

„Na mundurach Wojska Polskiego Księstwa Warszawskiego, a tym samym i na mundurach noszonych przez generałów Księstwa, także tych, którzy swe generalskie stopnie uzyskali w służbie francuskiej lub włoskiej, widniały najczęściej dwa odznaczenia – polski Krzyż Wojskowy, dziś znany pod potoczną nazwą Krzyża Virtuti Militari i francuska Legia Honorowa"...

Cena: 95,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
Sklep jest w trybie podglądu

2011 © Historyczna.com.pl

Sklep internetowy od home.pl