Wydawnictwa

Tramwaje w Szczecinie 1879-1945

Dostępność
Wysyłka w
24 godziny
Cena: 128,00 zł
Cena netto: 121,90 zł
szt.

Tramwaje w Szczecinie 1879-1945

Mirosław Janiak i Remigiusz Grochowiak, dwaj szczecinianie - pasjonaci i badacze historii Szczecina, są autorami książki poświęconej historii szczecińskiej komunikacji miejskiej od początków jej powstania w II połowie XIX wieku do zakończenia II wojny światowej. Publikacja ma charakter monograficzny i przedstawia rozwój miejskiego transportu publicznego na tle dynamicznie rozwijającego się miasta, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów trakcji tramwajowej.

Autorom udało się uporządkować dotychczasową wiedzę o komunikacji miejskiej grodu Gryfa z czasów jego przynależności do Niemiec dzięki dotarciu do nowych, wcześniej nieznanych źródeł informacji oraz zgromadzeniu bogatego zbioru fotografii i widokówek. Tekst, bogato zobrazowany ponad 700 ilustracjami z pewnością przybliży Czytelnikowi ten mało dotychczas znany wątek historii miasta. Zamieszczone w książce widoki, znane ze źródeł już publikowanych, tu dokładnie opisane w kontekście tematyki tramwajowej, zyskują nowy wymiar poznawczy i informacyjny.

Na blisko 500 stronach możemy prześledzić zmiany zachodzące w wyglądzie miasta z biegiem lat i towarzyszące temu procesowi przemiany w komunikacji miejskiej. W książce znajdziemy rozdział o nieznanym dotąd szerzej środku transportu - szczecińskim omnibusie. Dowiemy się, czym dawni mieszkańcy miasta podróżowali, poznając dokładnie typy taboru tramwajowego, zajrzymy do wszystkich zajezdni tramwajowych. Na zakończenie Autorzy zabiorą nas na przejażdżkę tramwajami po Szczecinie lat 30. XX wieku.

Dopełnieniem będą wzory licznie zaprezentowanych biletów tramwajowych oraz widoki miasta w kolorze. Książka adresowana jest nie tylko do miłośników tramwajów, ale także do każdego Szczecinianina, którego interesuje historia swojego miasta.

SPIS  TREŚCI:

1. Szczecin w XIX wieku
2. Omnibusy konne 1861 - 1880
3. Tramwaje konne 1879 - 1897
4. Tramwaje elektryczne 1897 - 1945
5. Tabor tramwajowy
6. Zajezdnie tramwajowe
7. Wycieczka tramwajem po mieście lat 30. XX w.
Kronika linii tramwajowych
Kronika taboru kolejowego
Słowniczek nazw ulic
Bibliografia
Galeria zdjęć kolorowych

Informacje dodatkowe

Autor Mirosław Janiak, Remigiusz Grochowiak
ISBN 978-83-943075-7-8
Format 210 x 297mm
Ilość stron 472
Oprawa twarda

Produkty powiązane

Szczecińskie tramwaje Szczecińskie tramwaje

Kultowe już wagony typu N, przegubowce typu „Tatra” aż po nowoczesne tramwaje niskopodłogowe „Swing” tworzą historię szczecińskiego taboru. Przejrzysty, chronologiczny układ treści książki pozwala przekonać się, jak bardzo przez lata zmienił się wygląd szczecińskiej sieci tramwajowej...

Cena: 58,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Promocje

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
Sklep jest w trybie podglądu

2011 © Historyczna.com.pl

Sklep internetowy od home.pl