Wydawnictwa

Merkawa - Miecz Izraela

Dostępność
Wysyłka w
24 godziny
Cena: 59,90 zł
Cena netto: 57,05 zł
szt.

Merkawa. Miecz Izraela

Autorzy monografii Merkawa – miecz Izraela opierając się na bardzo bogatych materiałach podjęli próbę zaprezentowania historii powstania i rozwoju niezwykłej konstrukcji – czołgu Merkawa. Jednak nie ograniczyli się tylko do przedstawienia genezy powstania tej konstrukcji, jego danych taktyczno-technicznych, czy kolejnych przeprowadzonych modyfikacji.
Niewątpliwym atutem publikacji jest bardzo duża dawka informacji na temat historii izraelskich wojsk pancernych, które są wzbogacone wspomnieniami i wywiadami z dowódcami wojsk izraelskich. Dzięki takiemu ujęciu problemu Czytelnik może w pełniejszym świetle obserwować proces tworzenia nie tylko izraelskich wojsk pancernych, ale także doktryny ich użycia przez Cahal. W monografii Czytelnik może zapoznać się także z niezwykle rzetelnymi i pełnokrwistymi opisami działań bojowych, w których brały udział merkawy.
Nie można pominąć rozdziału, który jest swoistym uzupełnieniem monografii, a jego problematyka porusza arcyciekawy problem: roli polskich Żydów w rozwoju izraelskich wojsk pancernych.

Z recenzji wydawniczej: ppłk. dr. hab. Jacek Lasota

Informacje dodatkowe

Autor Zespół redakcyjny
ISBN 978-83-63374-84-6
Format 170x240 mm
Ilość stron 251
Oprawa twarda

Opinie o produkcie (0)

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
Sklep jest w trybie podglądu

2011 © Historyczna.com.pl

Sklep internetowy od home.pl