Wydawnictwa

Kolej nocą

Dostępność
Cena: 26,90 zł
Cena netto: 25,62 zł
Cena sugerowana wyd.: 29,00 zł
szt.

Mini album na spirali przedstawiający polski tabor kolejowy w fotografii nocnej. Tekst w języku polskim i niemieckim.

Pochodzące z języka greckiego słowo fotografia oznacza "malowanie światłem". Nie może być bowiem zdjęć bez światła. Nasz świat rozświetlają latarnie, które w zależności od użytych lamp dają odmienny kolor padającego światła. Przy lampach sodowych dominuje kolor pomarańczowy, przy rtęciowych zielony, a przy halogenowych, żarówkach, lampach gazowych lub zwykłej świeczce dominujący staje się kolor żółty. W takich też barwach maluje się świat nocą.

Kolej nie może bezpiecznie funkcjonować bez światła. Reflektory w lokomotywach, oświetlenie w wagonach pasażerskich, światła semaforów czy latarnie oświetlające stacje kolejowe są nieodzownym elementem kolei nocą, kiedy kontury stają się ostrzejsze, a przestrzeń bardziej wyrazista, kontrastowa...

Wraz z autorami zdjęć zapraszam w niezwykłą podróż polską koleją o zmierzchu, w nocy i o poranku. Zabiorą nas w nią pociągi z wolsztyńskimi parowozami, składy spalinowe coraz liczniejsze na polskich torach autobusy szynowe, czy w końcu lokomotywy elektryczne oraz elektryczne zespoły trakcyjne.

Marek Barszcz

Informacje dodatkowe

Autor Marek Barszcz
ISBN 978-83-936477-0-5
Format 210 x 150 mm
Ilość stron 374
Oprawa miękka, na spirali

Opinie o produkcie (0)

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
Sklep jest w trybie podglądu

2011 © Historyczna.com.pl

Sklep internetowy od home.pl