WZNAWIAMY DZIAŁALNOŚĆ KSIĘGARNI STACJONARNEJ

Od piątku 8 maja 2020 księgarnia stacjonarna przy

ul. Czerwonego Krzyża 4 w Warszawie będzie czynna w normalnych

godzinach (kliknij tu, aby zobaczyć więcej informacji o godzinach otwarcia).

Serdecznie zapraszamy

PACZKOMATY I KURIER INPOST

Informujemy, że dla Państwa wygody i bezpieczeństwa uruchomiliśmy nowe formy dostaw realizowane za pośrednictwem firmy INPOST: Paczkomaty 24/7 InPost i Kurier InPost. Podobnie jak w pozostałych usługach kurierskich, z których już korzystamy (DPD), za przesyłkę „za pobraniem” InPost możecie Państwo wygodnie zapłacić bezgotówkowo np. kartą płatniczą.
Przypominamy o zwróceniu szczególnej uwagi na poprawność podawanego w zamówieniu numeru telefonu.

Chmielnik 22.06.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Dostępność:
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca:: Net System
Kod produktu: NET-SYSTEM_9788394737603

Opis

Chmielnik 22.06.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Chmielnik 22.06.1944 – pierwsze spotkanie z historią w ramach drugiej serii gier planszowych pod wspólnym tytułem „Bitwy w Okręgu Kielce Armii Krajowej". Świętokrzyski Oddział Partyzancki „Wybranieccy" decyduje się na opanowanie Chmielnika. Leży ono na ruchliwej trasie Kielce-Tarnów, a zlokalizowane tam niemieckie duże magazyny były gwarancją obfitej zdobyczy. Akcja była ryzykowna, ale informacje o braku większych sił niemieckich w miasteczku oraz zapotrzebowanie na wyposażenie skłoniło dowództwo do podjęcia tej decyzji.
Akcja została przeprowadzona wieczorem 22 czerwca 1944 roku. Trzy drużyny partyzanckie ubezpieczały działania z trzech głównych kierunków – od strony Kielc, Jędrzejowa i Buska-Zdroju. Czwarta grupa zajęła się wejściem do magazynów i ucieczką z miasta w zorganizowanej kolumnie. Nie obeszło się jednak bez wymiany ognia. Zaalarmowani w porę Niemcy sprowadzili posiłki z Kielc i Buska-Zdroju. Wywiązała się walka, w wyniku której Polacy zniszczyli tankietkę wraz z 7-osobową załogą, a przybyłych w ciężarówkach niemieckich żołnierzy utrzymywali w ogniowym szachu. Po zakończeniu akcji przez dowodzącego nią Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz" wszystkie siły partyzanckie bez śmiertelnych strat własnych oddaliły się z miasta. Jedyny ciężko ranny polski partyzant został opatrzony i przetransportowany do szpitala w Kielcach, w którym wrócił do zdrowia.
Partyzancka zdobycz była imponująca. Wywieziono około 10 ton cukru, papierosy, alkohol oraz znaczną ilość amunicji i sprzętu wojskowego. W okolicach posterunku zdobyto karabiny i pistolety.

Ulepszone zasady gry
To dzięki opiniom graczy, zasady gry zostały jeszcze lepiej dopracowane i ulepszone. Zdynamizowany ruch pionkami, uproszczone zasady wymiany ognia oraz wprowadzenie możliwości gry wieloosobowej znacznie podniosły „grywalność" serii. Gra pobudza logiczne myślenie już wśród najmłodszych graczy – nawet tych poniżej 9 lat. Uczy strategicznego myślenia („losowość" została ograniczona i zminimalizowana tylko do efektów przeprowadzonego ostrzału) oraz współpracy z innymi graczami.

Patriotyzm z klasą – dla edukacji
Serie gier rekonstrukcyjnych dostosowane są do wymogów edukacji patriotycznej. Do wszystkich tytułów obu serii udostępniamy scenariusze zajęć lekcyjnych wraz z kartami prac nauczyciela. Jest to element szerszej akcji społecznej pod tytułem „Patriotyzm z klasą". Nauczycieli, pedagogów, koordynatorów i animatorów zainteresowanych akcją i materiałami prosimy o bezpośredni kontakt z naszym wydawnictwem.

Patronat
Patronat honorowy nad wydawnictwem objął Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Pieczę nad grą objął również samorząd terytorialny miasta i gminy Chmielnik.
Współproducentem gry, odpowiedzialnym za aspekt merytoryczny i scenariusz, jest Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła", którego prezes, Dionizy Krawczyński, zebrał i opowiedział zawartą w grze historię.

W pudełku
Standardowe pudełko zawiera rozkładaną, uproszczoną planszę odzwierciedlającą teren działań bitewnych (wykonaną na podstawie międzywojennej mapy wojskowej), broszurę zawierająca pełny opis historyczny bitwy wraz z wykazem wojsk polskich, scenariusz gry i instrukcję gry, zestaw 24 pionków (podstawki wraz z arkuszem polskich i niemieckich jednostek wojskowych), 6 żetonów symbolizujących zniszczony pojazd wojskowy, 2 żetony symbolizujące zaporę drogową ustawioną ze ściętych słupów telegraficznych oraz 2 kostki do gry.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl