PACZKOMATY I KURIER INPOST

Informujemy, że dla Państwa wygody i bezpieczeństwa uruchomiliśmy nowe formy dostaw realizowane za pośrednictwem firmy INPOST: Paczkomaty 24/7 InPost i Kurier InPost. Podobnie jak w pozostałych usługach kurierskich, z których już korzystamy (DPD), za przesyłkę „za pobraniem” InPost możecie Państwo wygodnie zapłacić bezgotówkowo np. kartą płatniczą.
Przypominamy o zwróceniu szczególnej uwagi na poprawność podawanego w zamówieniu numeru telefonu.

Wydawcy
Bestsellery
Kalendarz POLSKA KOLEJ 2022
Kalendarz POLSKA KOLEJ 2022
32,00 zł
szt.
HISTORIE PUCKIE ZESZYT 12
HISTORIE PUCKIE ZESZYT 12
20,00 zł
szt.
Niemieccy żołnierze II Wojny Światowej
Niemieccy żołnierze II Wojny Światowej
69,90 zł
Sd.Kfz. 6 Mittlerer Zugkfraftwagen 5t
Sd.Kfz. 6 Mittlerer Zugkfraftwagen 5t
69,00 zł 37,00 zł
szt.
STALOWE SZLAKI (126) 2/2016
STALOWE SZLAKI (126) 2/2016
17,90 zł
ŚWIAT KOLEI 10/2021 (315)
ŚWIAT KOLEI 10/2021 (315)
28,00 zł
szt.
HISTORIE PUCKIE ZESZYT 10
HISTORIE PUCKIE ZESZYT 10
20,00 zł
szt.
STALOWE SZLAKI (127) 3/2016
STALOWE SZLAKI (127) 3/2016
17,90 zł
szt.
Automobilista miesięcznik (071) Nr 2/2006
Automobilista miesięcznik (071) Nr 2/2006
8,90 zł
HISTORIE PUCKIE ZESZYT 11 (specjalny)
HISTORIE PUCKIE ZESZYT 11 (specjalny)
20,00 zł
szt.
Wspomnienia agrolotników
Wspomnienia agrolotników
49,90 zł

Chmielnik 22.06.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Dostępność:
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Wydawca:: Net System
Kod produktu: NET-SYSTEM_9788394737603

Opis

Chmielnik 22.06.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Chmielnik 22.06.1944 – pierwsze spotkanie z historią w ramach drugiej serii gier planszowych pod wspólnym tytułem „Bitwy w Okręgu Kielce Armii Krajowej". Świętokrzyski Oddział Partyzancki „Wybranieccy" decyduje się na opanowanie Chmielnika. Leży ono na ruchliwej trasie Kielce-Tarnów, a zlokalizowane tam niemieckie duże magazyny były gwarancją obfitej zdobyczy. Akcja była ryzykowna, ale informacje o braku większych sił niemieckich w miasteczku oraz zapotrzebowanie na wyposażenie skłoniło dowództwo do podjęcia tej decyzji.
Akcja została przeprowadzona wieczorem 22 czerwca 1944 roku. Trzy drużyny partyzanckie ubezpieczały działania z trzech głównych kierunków – od strony Kielc, Jędrzejowa i Buska-Zdroju. Czwarta grupa zajęła się wejściem do magazynów i ucieczką z miasta w zorganizowanej kolumnie. Nie obeszło się jednak bez wymiany ognia. Zaalarmowani w porę Niemcy sprowadzili posiłki z Kielc i Buska-Zdroju. Wywiązała się walka, w wyniku której Polacy zniszczyli tankietkę wraz z 7-osobową załogą, a przybyłych w ciężarówkach niemieckich żołnierzy utrzymywali w ogniowym szachu. Po zakończeniu akcji przez dowodzącego nią Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz" wszystkie siły partyzanckie bez śmiertelnych strat własnych oddaliły się z miasta. Jedyny ciężko ranny polski partyzant został opatrzony i przetransportowany do szpitala w Kielcach, w którym wrócił do zdrowia.
Partyzancka zdobycz była imponująca. Wywieziono około 10 ton cukru, papierosy, alkohol oraz znaczną ilość amunicji i sprzętu wojskowego. W okolicach posterunku zdobyto karabiny i pistolety.

Ulepszone zasady gry
To dzięki opiniom graczy, zasady gry zostały jeszcze lepiej dopracowane i ulepszone. Zdynamizowany ruch pionkami, uproszczone zasady wymiany ognia oraz wprowadzenie możliwości gry wieloosobowej znacznie podniosły „grywalność" serii. Gra pobudza logiczne myślenie już wśród najmłodszych graczy – nawet tych poniżej 9 lat. Uczy strategicznego myślenia („losowość" została ograniczona i zminimalizowana tylko do efektów przeprowadzonego ostrzału) oraz współpracy z innymi graczami.

Patriotyzm z klasą – dla edukacji
Serie gier rekonstrukcyjnych dostosowane są do wymogów edukacji patriotycznej. Do wszystkich tytułów obu serii udostępniamy scenariusze zajęć lekcyjnych wraz z kartami prac nauczyciela. Jest to element szerszej akcji społecznej pod tytułem „Patriotyzm z klasą". Nauczycieli, pedagogów, koordynatorów i animatorów zainteresowanych akcją i materiałami prosimy o bezpośredni kontakt z naszym wydawnictwem.

Patronat
Patronat honorowy nad wydawnictwem objął Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Pieczę nad grą objął również samorząd terytorialny miasta i gminy Chmielnik.
Współproducentem gry, odpowiedzialnym za aspekt merytoryczny i scenariusz, jest Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła", którego prezes, Dionizy Krawczyński, zebrał i opowiedział zawartą w grze historię.

W pudełku
Standardowe pudełko zawiera rozkładaną, uproszczoną planszę odzwierciedlającą teren działań bitewnych (wykonaną na podstawie międzywojennej mapy wojskowej), broszurę zawierająca pełny opis historyczny bitwy wraz z wykazem wojsk polskich, scenariusz gry i instrukcję gry, zestaw 24 pionków (podstawki wraz z arkuszem polskich i niemieckich jednostek wojskowych), 6 żetonów symbolizujących zniszczony pojazd wojskowy, 2 żetony symbolizujące zaporę drogową ustawioną ze ściętych słupów telegraficznych oraz 2 kostki do gry.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl