Wydawnictwa

Chmielnik 22.06.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Dostępność
Wysyłka w
24 godziny
Cena: 60,00 zł
Cena netto: 48,78 zł
szt.

Chmielnik 22.06.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Chmielnik 22.06.1944 – pierwsze spotkanie z historią w ramach drugiej serii gier planszowych pod wspólnym tytułem „Bitwy w Okręgu Kielce Armii Krajowej". Świętokrzyski Oddział Partyzancki „Wybranieccy" decyduje się na opanowanie Chmielnika. Leży ono na ruchliwej trasie Kielce-Tarnów, a zlokalizowane tam niemieckie duże magazyny były gwarancją obfitej zdobyczy. Akcja była ryzykowna, ale informacje o braku większych sił niemieckich w miasteczku oraz zapotrzebowanie na wyposażenie skłoniło dowództwo do podjęcia tej decyzji.
Akcja została przeprowadzona wieczorem 22 czerwca 1944 roku. Trzy drużyny partyzanckie ubezpieczały działania z trzech głównych kierunków – od strony Kielc, Jędrzejowa i Buska-Zdroju. Czwarta grupa zajęła się wejściem do magazynów i ucieczką z miasta w zorganizowanej kolumnie. Nie obeszło się jednak bez wymiany ognia. Zaalarmowani w porę Niemcy sprowadzili posiłki z Kielc i Buska-Zdroju. Wywiązała się walka, w wyniku której Polacy zniszczyli tankietkę wraz z 7-osobową załogą, a przybyłych w ciężarówkach niemieckich żołnierzy utrzymywali w ogniowym szachu. Po zakończeniu akcji przez dowodzącego nią Mariana Sołtysiaka ps. „Barabasz" wszystkie siły partyzanckie bez śmiertelnych strat własnych oddaliły się z miasta. Jedyny ciężko ranny polski partyzant został opatrzony i przetransportowany do szpitala w Kielcach, w którym wrócił do zdrowia.
Partyzancka zdobycz była imponująca. Wywieziono około 10 ton cukru, papierosy, alkohol oraz znaczną ilość amunicji i sprzętu wojskowego. W okolicach posterunku zdobyto karabiny i pistolety.

Ulepszone zasady gry
To dzięki opiniom graczy, zasady gry zostały jeszcze lepiej dopracowane i ulepszone. Zdynamizowany ruch pionkami, uproszczone zasady wymiany ognia oraz wprowadzenie możliwości gry wieloosobowej znacznie podniosły „grywalność" serii. Gra pobudza logiczne myślenie już wśród najmłodszych graczy – nawet tych poniżej 9 lat. Uczy strategicznego myślenia („losowość" została ograniczona i zminimalizowana tylko do efektów przeprowadzonego ostrzału) oraz współpracy z innymi graczami.

Patriotyzm z klasą – dla edukacji
Serie gier rekonstrukcyjnych dostosowane są do wymogów edukacji patriotycznej. Do wszystkich tytułów obu serii udostępniamy scenariusze zajęć lekcyjnych wraz z kartami prac nauczyciela. Jest to element szerszej akcji społecznej pod tytułem „Patriotyzm z klasą". Nauczycieli, pedagogów, koordynatorów i animatorów zainteresowanych akcją i materiałami prosimy o bezpośredni kontakt z naszym wydawnictwem.

Patronat
Patronat honorowy nad wydawnictwem objął Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Pieczę nad grą objął również samorząd terytorialny miasta i gminy Chmielnik.
Współproducentem gry, odpowiedzialnym za aspekt merytoryczny i scenariusz, jest Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła", którego prezes, Dionizy Krawczyński, zebrał i opowiedział zawartą w grze historię.

W pudełku
Standardowe pudełko zawiera rozkładaną, uproszczoną planszę odzwierciedlającą teren działań bitewnych (wykonaną na podstawie międzywojennej mapy wojskowej), broszurę zawierająca pełny opis historyczny bitwy wraz z wykazem wojsk polskich, scenariusz gry i instrukcję gry, zestaw 24 pionków (podstawki wraz z arkuszem polskich i niemieckich jednostek wojskowych), 6 żetonów symbolizujących zniszczony pojazd wojskowy, 2 żetony symbolizujące zaporę drogową ustawioną ze ściętych słupów telegraficznych oraz 2 kostki do gry.

Produkty powiązane

CHOTÓW 1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA CHOTÓW 1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Historyczna gra planszowa dla 2 i więcej osób, w wieku od 9 lat. Rekonstrukcja grą bitwy, którą oddziały 2 ppLeg AK stoczyły z Niemcami 30 października 1944 r. w pobliżu miejscowości Chotów – placówka Oleszno "Cisy". Historia prawdziwa grą opowiedziana...

Cena: 50,00 zł

DALESZYCE 07.08.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA DALESZYCE 07.08.1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Historyczna gra planszowa dla 2 i więcej osób, w wieku od 9 lat. Rekonstrukcja grą bitwy, którą oddziały I batalionu 4 ppLeg AK stoczyły z załogami niemieckiej kolumny ciężarówek (saperzy) 7. sierpnia 1944 r. w pobliżu miasta Daleszyce (Obwód Kielce AK). Historia prawdziwa grą opowiedziana...

Cena: 50,00 zł

SZEWCE 1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA SZEWCE 1944 - PLANSZOWA GRA STRATEGICZNA

Historyczna gra planszowa dla 2 i więcej osób, w wieku od 9 lat. Rekonstrukcja grą bitwy, którą oddziały 2 ppLeg AK i 3 ppLeg AK stoczyły z Niemcami 18 września 1944 r. w pobliżu miejscowości Szewce – placówka AK Chęciny – Korzecko. Historia prawdziwa grą opowiedziana...

Cena: 50,00 zł

Opinie o produkcie (0)

Promocje

Victory Air Displays Victory Air Displays 35,00 zł 45,00 zł

POCZET TWÓRCÓW MOTORYZACJI POCZET TWÓRCÓW MOTORYZACJI 19,00 zł 25,00 zł

WĄSKIE TORY (03) NR 2/2008 WĄSKIE TORY (03) NR 2/2008 12,00 zł 23,00 zł

5. PUŁK STRZELCÓW KONNYCH 5. PUŁK STRZELCÓW KONNYCH 29,00 zł 39,00 zł

WĄSKIE TORY (04) NR 3-4/2008 WĄSKIE TORY (04) NR 3-4/2008 12,00 zł 25,00 zł


Syrena Syrena 49,90 zł 79,90 zł

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska) już od 300,00 zł.
Sklep jest w trybie podglądu

2011 © Historyczna.com.pl

Sklep internetowy od home.pl